Кметът на Община Тунджа ще участва в сесия на РАО "Тракия"
Сряда, 08 Април 2009г. 21:31ч.    PDF Печат Е-поща

  На 9 и 10 април кметът на община “Тунджа” Георги Георгиев ще вземе участие в работата на сесия на Общото събрание и Годишна конференция на Регионалната асоциация на общините “Тракия”, което ще се проведе в гр. Стара Загора.

В дневния ред на Общото събрание са включени отчетите на Управителния съвет и Контролния съвет, както и отчет за изпълнение на бюджета за 2008 г. и приемане проектобюджет за 2009 г.

Конференцията ще бъде на тема “Местните културно-туристически ресурси - фактор за устойчиво икономическо развитие на регионите”. Лектор ще бъде г-н Емил Върбанов, водещ експерт в Национален фонд “Култура”, който работи и консултира методически разработването на общи регионални и публични културни политики полза на местното икономическо развитие.

В рамките на конференцията участващите кметове, представителите на местните власти и гости, ще имат възможност да се запознаят с добрите европейски практики по тема “Регионални Културни Форуми – Общи регионални публични културни политики”.

 
Банер